Portfoolio
Smiling face

Lääneranna vald

Lääneranna vald moodustati 2017. aastal haldusreformi tulemusel, kui ühendati Hanila, Koonga, Lihula ning Varbla vald. Meie poolt valla vapi, lipu, sümboolika ideekavand, kasutusjuhend ja kujundus.

Haldusreform liitis senised 213 administratiivüksust 79 (viisteist linna ja 64 valda). Lääneranna vall uue sümboolika konkurss avaldati 2017. aastal ning meil õnnestus see võita.

Eesti põlislooduse sümbol, kotkas, tähistab Lääneranna valla looduskooslust ning viitab osaliselt siin asuvale linnuriigile - Matsalu rahvuspargile. Lääneranna vallas on arvukalt kotkaste pesitsuskohti ning sellest tulenevalt ka looduskaitsealasid sh hiljuti moodustatud Varbla looduskaitseala. Kotkas, kui lindude kuningas, sümboliseerib tarkust, jõudu ja visiooni. Lendlev kotkas kannab maalt taevasse edasi sõnumit uuenenud elust, elastsusest ja vastupidavusest, et minna läbi raskustest ning jagada vabadust. Julgust vaadata enda ette ja saavutada seda, mis tundub saavutamatu. Kotkas viitab ühtlasi evangelist Johannesele, Saare-Lääne piiskopi kaitsepühakule, kelle sümboliks see oli; Saare-Lääne piiskopi keskus ja piiskopi residents asus algselt Lihulas.

Müürihambuline jaotus tähistab kaitsefunktsiooni, osutab sellisena eestlaste muistsetele maalinnadele, mida Lääneranna vallas on ristisõdade eelsest perioodist koguni kaheksa (Lihula muinaslinnus, Soontagana maalinn, Karuse linnus, Keblaste Taramägi, Kurese ringvall-linnus, Lihnutsi kants, Massu linnus ja Salevere linnus) ja hilisemale piiskopi- ning vasallilinnusele (Lihula piiskopilinnus ja Virtsu vasallilinnus).

Coffee

Tule külla, räägime!

Me ei eelda, et teaksid, kuidas töötab veeb või mis on stants. Räägi parem oma ideest ning plaanidest.